Här är de svensktillverkade superiosolerade hörlurarna som låter dig spela trummor till musik utan att skruva upp volymen till skadliga nivåer.
Det bästa från två världarDAZ Audioworks är det svenska företaget som har kombinera det bästa från två världar och skapat marknadens kanske bästa hörlurar för musiker och studiotekniker. Kåporna är från Peltor som är världsledande på hörselskydd. Högtalarelementen är från KOSS serie av högpresterande element. Alla hörlurar är av högsta kvalitet och monterade för hand i Sverige.
Superdämpande kåpa
Daz Audionworks hörlurar baseras på Peltor Optime III - en superdämpande hörselkåpa som ger maximal isolering. Skyddet baseras på en teknologi med dubbelskal som minimerar resonans i kåpskalet.
Bekväma
Tätningsringarna har fyllts med en unik kombination av vätska och skum. Resultatet är en optimal tätning och lågt anliggningstryck vilket ger en skön komfort även under långtidsanvändning. Tätningsringarna har dessutom ventilationskanaler och är klädda med mjuk mönstrad hygienfolie.
DAZ Audioworks StudioPro
DAZ Audioworks StudioPro riktar sig till musiker och ljudtekniker med krav på ljudåtergivning i världsklass. Hörlurarna har blivit mycket uppskattade av studiotekniker. Elementen är Koss pro 4aa Titanium som blev studiostandard i USA 1970. Idag har Koss vidareutvecklat dem med nya, titaniumpläterade polymerdiagram och syrefri kopparklädd talspole av aluminium.
Gör som andra proffstrummisar
Andra trummisar som köpt DAZ Audioworks är Thomas "Meshuggah" Haake, Henka "Clawfinger" Johansson, Andre Ferrari, Micke "Gyllene Tider" Syd och Rikard "Hux-Flux" Nettermalm.
Kopiera koden i rutan och klistra in i din blogg för att skapa en länk till den här sidan.